ďťż

Ciekawostki z życia Jana Pawła II

Wadowicka Parafia,w tym kosciele Lolek codziennie o 6 rano służył do mszy św.i modlił się przed cudownym obrazem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.Opiekunem ministrantów,a także spowiednikiem Karola był ksiądz Kazimierz Figlewicz.

Pamietam jak dzisiaj jake ataki owczesnej wladzy musial znosic Biskup i Kardynal Wojtyla , gdy nieustannie walczyl o przywrocenia prawa do procesji z Wawelu na Krakopwski Rynek. Kiedys opowiadal mi ks. proboszcz w Wysowej jak ks. prof. K. Wojtyla prowadzil oboz wedrowny na trasie Bieszczady - Krynica ze stydentami z KUL-u . Wowczas obowiazywal zakaz prowadzenie liczniejszych grup. Wlasnie w Wysoej , gdzie nocowali dostal wiadomosc, ze SB przygotowuje zasadzke aby aresztowac ks. Wjtyle za zalamanie prawa. Ks. Wojtyla nic nie mowiac studentom rano wyznaczyl indywidualne tematy z Pisma Sw. do kontemplacji w drodze i po 2 studentow wyslal w droge do Krynicy , sam zas na koncu szedl sam . Cala oblawa SB spelzla na niczym .!
Pierwszy raz na Antypodach Karol Wojtyła, był jako kardynał w 1973 roku.Wziął udział w Kongresie Eucharystycznym w Melbourne,gdzie poznał Matkę Teresę z Kalkuty.
Zdumienie , a nawet oburzenie niektórych chrześcijan wzbudził pocałunek , jaki Jan Paweł II złożył na egzemplarzu Koranu podarowanym mu w 1999 r. przez przybyłą z Iraku delegację przedstawicieli jednego z odłamów islamu.

Pierwszy rok na Uniwersytecie.Chociaż studentów pierwszego roku obowiązywało tylko 10 godzin zajęć tygodniowo, Wojtyła zapisał się od razu na 36 , co oznaczało też większą liczbę egzaminów .

© 2009 Firmowy serwis Jubilerski.

Home elektrody Kibice